Akgöl’e Nasıl Gidilir

Akgöl’e Nasıl Gidilir

Akgöl’e nasıl gidilir sorusunun cevabı aslında çok basittir. Akgöl Sinop’un Ayancık ilçesinin sınırlarında bulunur. Ayancık yolunun 30’uncu kilometresinden Akgöl sapağında girilir ve yaklaşık 5 kilometrelik bir yolculuk sonrasında Akgöl’e ulaşılır. Yol üzerindeki alabalık restoranlarına göreceksiniz. Dilerseniz bu restoranlarda bir birinden lezzetli alabalıkların tadına bakabilirsiniz.

Akgöl’e giriş yaptığınıza, sizleri gür ormanlar ve mükemmel  bir doğa sizi karşılayacaktır. Deniz seviyesinden 1200 metre yükseklikte bulunan Akgöl el değmemiş sık ormanlarla çevrilidir. Yaban hayat hala canlıdır ve yaban hayvanları bu bölgede görülebilir.

Göl etrafında bolca mesire alanı bulunmaktadır. Piknik yapmak isteyenler için ızgaralar ve masalar bulunmaktadır. Ayrıca orman işletmelerine ait bir adet yapı bulunmaktadır. Kışın ise görüntüsü ayrı bir güzeldir. Kartpostallık fotoğraflar çekebilir ve küçük tepelerden kızakla kayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Akgöl’e Nasıl Gidilir için yorumda bulun

    Akgöl’e Nasıl Gidilir için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Akgöl’e Nasıl Gidilir için ilk yorumu yapabilirsin.