Erfelek Tatlıca Şelaleleri

Erfelek Tatlıca Şelaleleri

Sinop ilimizin Erfelek ilçesine bağlı Tatlıca Köyü yakınlarındadır. Takım şelaleleri olarak da anılan Erfelek Tatlıca Şelaleleri irili ufaklı 28 tane şelaleden oluşmaktadır.

Sinop iline 45 km uzaklıkta olan şelaleler, aslen Ayancık ilçesine bağlıdır fakat Sinop Erfelek ilçesine daha yakındır. Bu 28 tane şelaleden oluşan Erfelek Tatlıca Şelalelerinin bir ismi de Tatlıca Takım Şelaleleri olarak bilinir.

Karasu Deresi üzerinde bulunan Erfelek Tatlıca Şelaleleri gitmeye ve görmeye değer doğal güzelliklerimizden birisidir. Şelale kenarından, şelale içine doğru uzanan basamaklar vardır bu basamaklar şelalenin üst kısmına ve alt kısmını da görmenizi sağlar.

Çok güzel doğa yürüyüşleri de yapabileceğiniz Erfelek Tatlıca Şelalelerinden dönüş yolunda bir çok çay bahçeleri vardır. Doğa yürüyüşlerinizi bitirdikten sonra yol üstündeki çay bahçelerinde dinlenebilir, temiz ve yöresel tatlarda yapılan yemeklerden tatmak için restoranlarda yemek yiyebilirsiniz.

Erfelek

Erfelek Tatlıca Şelaleleri Etrafında Kamp Yerleri

Eskiden her yaz mevsimi geldiğinde otel ve restoran bulma telaşına düşerdik. Son zamanlarda otel ve restoranların çoğu insan tarafından çok kapsamlı bulunmasından dolayı, kamp yapmak artık moda haline geldi.

Artık tatil dediğimizde, doğa yürüyüşleri, doğayla bütünleşme, orman gezileri, kamp yerleri ve karavanlar akla geliyor. Tatille ilgili bu planlar hem daha sıra dışı hem de daha heyecan verici fikirler.

Erfelek Tatlıca Şelaleleri çevresinde kamp yerleri ve kendin pişir restoranları tam doğanın ortasında, yeşilin oksijeninden doya doya yararlanabileceğiniz bir tatil beldesi.

Doğa Tatili Sevenler İçin

Şelalenin ve yeşilin birlikteliğini taa içinizde hissedebileceğiniz kumsallara sahip Erfelek Tatlıca Şelalelerinin etrafı kamp alanları ve oteller ile çevrili, doğa tatili sevenler için çok cazip bir tatil mekanı olan Sinop’tan sadece bir kısım.

Erfelek Tatlıca Şelaleleri Sinop’un Erfelek ilçesine 20 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. iki buçuk üç saat aralığında Sinop’tan zorlu bir yolculuk yaparak Erfelek Tatlıca Şelalelerine varabilirsiniz.

Yaptığınız yolculuğun zorluğunu Erfelek Tatlıca Şelalelerini görünce hemen unutacaksınız ve bu takım şelalelerine gittiğiniz için pişman olmayacaksınız. Tırmanma ve doğa yürüyüşü çok fazla yapılacağından rahat kıyafetler giymenizi tavsiye ederiz.

İlginizi Çekebilir bu yazı ile alakalı

Ağustos 19, 2016
Ağustos 19, 2016
Ağustos 19, 2016
Ağustos 19, 2016
Ağustos 19, 2016

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Erfelek Tatlıca Şelaleleri için yorumda bulun

    Erfelek Tatlıca Şelaleleri için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Erfelek Tatlıca Şelaleleri için ilk yorumu yapabilirsin.