Hamsi

Hamsi 

Karadeniz bölgesinin doğal güzellikleri ve limanıyla dikkatleri üzerine çeken ili Sinop, her ziyaretçisine farklı damak zevkini tattırıyor. Tarihi açıdan zenginlikleri yanında iklim özelliklerine bağlı olarak oldukça çeşitli olan Sinop yemekleri de büyük beğeni toplar durumda. Ama bunlardan bir tanesi vardır ki  tadından yenmez. Tahmin edebileceğinizin aksine Hamsidir. Hamsinin anavatanı Snop’tur. En lezzettli en kalite hamsi Sinop açıklarında çıkmaktadır.

Şehir merkezinde bulunan büyük iskelenin tersane yönüne doğru sıralanan balık restoranlarında bu büyük lezzeti taze taze tadabilirsiniz. Ayrıca sezonun göre bir çok balık çeşitlerini yine bu bölgede bulabilirsiniz.

İsteyenler sahil boyunca bulunan balık etmek tezgahlarından daha uygun fiyatlara bu lezzete kavuşabilir. Balık Sinop için vazgeçilmez bir besin kaynağıdır. Hemen hemen her yerden kıyıdan balık butmak mümkündür. İsteyen tekne ile açılır isteyen büyük iskeleden balığını rahatlıkla tutabilmektededir.

İlginizi Çekebilir bu yazı ile alakalı

Ağustos 20, 2016
Ağustos 19, 2016
Ağustos 19, 2016
Ağustos 19, 2016
Ağustos 19, 2016

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Hamsi için yorumda bulun

    Hamsi için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Hamsi için ilk yorumu yapabilirsin.