Sinop Merkez

Sinop merkez tam bir turizm merkezidir. İhtiyac duyuyan her şeye kolaylıkla ulaşabileceğiniz kadar gelişmiştir. Hemen girişinde Tarihi Sinop Cezaevi yer almaktadır. Devamında en büyük ve gelişmiş caddesi Sakarya caddesine giriş yaparsınız. Bankalar ve büyük mağazaların hepsi bu cadde üzerindedir. Ayrıca sahil boyunca parklar ve çay bahçeleriyle uzanan aşıklar caddesi oldukça meşhurdur. Aşıklar caddesi üzerinde çay bahçeleri, kafeler ve restoranlar bulunmaktadır. Aşıklar caddesi üzerinde bulunan teyzenin yeri mantı konusunda oldukça talep gören bir mekandır. Sinop’un en büyük iskelesi yine burada yer almaktadır. İskelenin hemen yanında tarihi sinop kalesi ve balık restoranları sahil boyunca uzanmaktadır. Kalenin hemen arkasında salaş bir köfteci bulunmaktadır. Gayet lezzetli köftelerinden tadabilirsiniz. Ayrıca kalenin arkasında bulunan Ayhan kotraya da uğramanız özellikle tavsiye edilir. Bir birinden güzel el yapımı tekne, kayık, kotra çeşitlerinden satın alabilirsiniz. Sahil bölgesinden bir çok özel ve belediyeye ait otopark bulunmaktadır. Otopark ücretleri büyük şehirlere göre oldukça uygurdur.

Sinop’a gelipte bu güzel şehiri tepeden görmemek olmaz tabi. Ada mahallesinde bulunan Şahin tepesinden güneşin batışını izlerken çayınızı yudumlamak ayrı bir haz vermektedir. Şahin tepesinin hemen alt kısmında ki Seyit Bilal Türbesi’ne de uğramadan gitmek olmaz.

sinop-sahin-tepesi

İlginizi Çekebilir bu yazı ile alakalı

Ağustos 19, 2016
Ağustos 19, 2016
Ağustos 19, 2016
Ağustos 19, 2016
Ağustos 19, 2016
Ağustos 19, 2016

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Sinop Merkez için yorumda bulun

    Sinop Merkez için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Sinop Merkez için ilk yorumu yapabilirsin.